avatar

KREPŠINIO KAMUOLIAI

Rodyti po: 48 72 96 120

Tinkamas krepšinio kamuolys – vienas iš svarbiausių gero žaidimo komponentų. Jų asortimentas ganėtinai platus, todėl, kad būtų paprasčiau išsirinkti tinkamą krepšinio kamuolį, verta susipažinti su keletu aspektų:

Krepšinio kamuolių dydžiai

Vienas iš pirmųjų dalykų, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį, yra kamuolio dydis. Galimi trys pasirinkimai:

 

Krepšinio kamuolys - 5 dydis

  • 5 dydžio kamuoliai skirti vaikams. Kamuolių svoris gali varijuoti nuo 470 iki 500 g, skersmuo – nuo 690 iki 710 mm. 5 dydžio krepšinio kamuoliu dažniausiai žaidžiama iki 10 metų.

 

Krepšinio kamuolys - 6 dydis

  • 6 dydžio kamuoliai skirti moterų krepšiniui ir vaikams iki 12 metų. Jų svoris siekia 500–540 g, jų skersmuo – 720–740 mm.

 

Krepšinio kamuolys - 7 dydis

  • 7 dydžio krepšinio kamuoliai yra skirti berniukams nuo 12 metų ir suaugusiems vyrams. Svoris gali siekti 567–650 g, o skersmuo dažniausiai būna 750–780 mm.

 

  • Populiariausio kamuolių gamintojo „Molten“ kamuoliai taip pat yra 3 dydžio bei dar mažesni – suvenyrinio tipo.

 

  • 3x3 krepšinio kamuolys, skirtas būtent žaidimui trys prieš tris. Šie kamuoliai išskirtiniai tuo, kad jų svoris lyg 7 dydžio krepšinio kamuolio (567–650 g), o skersmuo – lyg 6 dydžio krepšinio kamuolio (720–740 mm). Taip yra todėl, kad dėl grubesnės, labiau įtemptos 3x3 krepšinio žaidimo specifikos, būtų lengviau jį išlaikyti rankoje, tačiau mažesnis dydis neturėtų įtakos kamuolio svoriui, prie kurio pripratę visi žaidėjai. Tokie krepšinio kamuoliai sukurti taip, kad atlaikytų intensyvų žaidimą lauko sąlygomis ir neprarastų sukibimo bei manevringumo.

Verta paminėti, kad krepšinio kamuolio dydžio rekomendacijos pagal žaidėjo amžių gali minimaliai skirtis, priklausomai nuo kamuolio gamintojo.

Medžiaga

Atsižvelgiant į tai, ant kokios dangos planuojate žaisti krepšinį, galite pasirinkti kamuolius, pagamintus iš šių medžiagų:

  • Guma. Įvairių gamintojų, taip pat ir „Molten“ kamuoliai, pagaminti iš šios medžiagos yra pigiausi, jais galima žaisti tiek lauke, tiek viduje. Dėl šių savybių guminis krepšinio kamuolys dažniausiai naudojamas vaikų ir pradedančiųjų.

  • Sintetinė oda. Šie kamuoliai turi lygesnį paviršių, pasižymi atsparumu nešvarumams ir stabiliu valdymu. Tokius kamuolius renkasi didžioji dalis žaidėjų. Sintetinės odos krepšinio kamuolių asortimentas didžiulis. Jų kaina gali varijuoti nuo keliolikos iki keliasdešimties eurų, priklausomai nuo odos kokybės bei panaudotų technologijų. Krepšinio kamuoliai, kuriais galima žaisti tik viduje, dažniausiai žymimi „indoor/outdoor“, o tie, kurie skirti tik vidaus sąlygoms, žymimi „indoor use only“. Tiesa, jokie sintetinės odos kamuoliai neskirti žaisti ant grubaus asfalto. Tokiu atveju geriau rinktis guminį krepšinio kamuolį.

Verta paminėti, jog sintetinės odos „Molten“ kamuoliai, kuriuos galite rasti mūsų internetinėje parduotuvėje www.skorpionas.lt, naudojami beveik visose Lietuvos krepšinio lygose (LKL, MKL, LMKL ir t. t.).

  • Natūrali oda. Iš jos pagamintas krepšinio kamuolys – tikra retenybė krepšinio pasaulyje, ji skirta tik aukščiausio lygio žaidėjams. „Molten“ yra bene vienintelis gamintojas pasaulyje, siūlantis tokius krepšinio kamuolius. Šiais natūralios odos „Molten“ krepšinio kamuoliais žaidžiama olimpinėse žaidynėse, Pasaulio bei Europos čempionatuose.

Natūralios odos krepšinio kamuoliai netinkami mėgėjams, nes siekiant atskleisti geriausias šio kamuolio savybes, jį reikia ganėtinai ilgai „apžaisti“, jog jis apsitrintų ir suminkštėtų. Priešingu atveju, kamuolys bus slidus, kietas, it plastmasinis. Mėgėjams tai padaryti yra ganėtinai sudėtinga ir užtrunka labai ilgai, todėl jiems vertėtų rinktis paprastesnius, sintetinės odos krepšinio kamuolius.

Taigi, jei reikalingas krepšinio kamuolys ir planuojate jį įsigyti, nepamirškite atidžiai įvertinti savo poreikių. Jei nesate tikri dėl pasirinkimo, drąsiai konsultuokitės su mūsų specialistais. Jie pasiruošę atsakyti į visus jums rūpimus klausimus!