avatar

BĖGIMO TAKELIAI

Rodyti po: 48 72 96 120

Bėgimo takelis – vienas iš dažniausiai naudojamų treniruoklių. Jų pasirinkimas labai didelis: nuo paprastų iki ypač modernių. Dėl šios priežasties išsirinkti individualiai labiausiai tinkantį gali būti pakankamai sudėtinga. Norite palengvinti šią užduotį? Tuomet skaitykite ir sužinokite daugiau apie tokių priemonių ypatumus.

 

FUNKCIONALUMAS IR KOMFORTAS

 

Šie kardiotreniruokliai yra ypač patogūs ir funkcionalūs. Skirtingų pasipriešinimo lygių sistema leidžia pasirinkti sau labiausiai tinkantį krūvį ir jį reguliuoti. Treniruotės parametrus (įkalnę, greitį ir kt.) galima pakeisti vos keliais paspaudimais. Kai kurie takeliai turi jutiminius ekranus ir programinę įrangą. Tai suteikia galimybę stebėti treniruotes arba mėgautis kitais vaizdais, pavyzdžiui, gamtos.

 

Bėgimo takeliai turi tyliai ir sklandžiai veikiantį variklį, kuris leidžia išvystyti didelį greitį. Amortizacinė sistema suteikia papildomo komforto ir padeda išvengti didelės sąnarių ir stuburo apkrovos. Plati ir ilga bėgimo juosta padeda jausti saugiau net ir aukštesniems žmonėms, kurių žingsnis platesnis.

 

PAPILDOMA PATOGUMO SUTEIKIANTI ĮRANGA

 

Priklausomai nuo modelio, bėgimo takelis gali turėti ir papildomos, patogumo suteikiančios įrangos. Vienas iš pavyzdžių – ventiliatoriai. Jie padeda atsigaivinti ir neperkaisti, todėl ne taip greitai pavargstama. Kai kurie kardio treniruokliai turi ir garso kolonėles, leidžiančias klausytis mėgstamos muzikos ar kt. Tam, kad vandens buteliukas ir rankšluostis visuomet būtų po ranka, įrengtos specialios dėtuvės.

 

NAUDA VISAM KŪNUI

 

Apgalvotai parinktas fizinis krūvis prisideda prie geros savijautos palaikymo. Įrodyta, kad bent 10 min. sporto, kuriam puikiai tinka bėgimo takeliai, gali pagerinti nuotaiką. Be to, aktyvi veikla padeda stiprinti ne tik raumenis, bet ir imuninę sistemą. Todėl reguliariai sportuojantys rečiau serga.

 

Bėgimo takelis – efektyvus pasirinkimas tiems, kurie nori atsikratyti nereikalingų riebalų. Žinoma, maksimaliems rezultatams labai svarbi ir subalansuota mityba. Bėgimo metu stiprinamos įvairios raumenų grupės, taip pat suaktyvėja medžiagų apykaita.

 

PATOGUS RODIKLIŲ STEBĖJIMAS

 

Šiuolaikiški kardiotreniruokliai leidžia patogiai stebėti įvairius rodiklius:

 

  • ėjimo/bėgimo greitį,
  • laiką,
  • įveiktą atstumą,
  • sudegintas kalorijas,
  • pulsą.

 

Todėl įvertinti treniruotės eigą ir savo fizinę būklę tampa dar lengviau. Pajutus, kad krūvis nėra tinkamas, galima sumažinti arba padidinti pasipriešinimą.

 

Domina bėgimo takeliai ar kiti treniruokliai? Elektroninės parduotuvės Skorpionas.lt kataloguose galite rasti didelį jų pasirinkimą. Jei turite klausimų, drąsiai kreipkitės. Mūsų specialistai pasiruošę jums padėti. Tikime, kad sportas ir aktyvi gyvensena – kelias į geresnę savijautą. Nepraleiskite progos tuo įsitikinti ir patys.

DUK

 

1. Kokį maksimalų greitį galima pasiekti ant bėgimo takelio?

 

Tai priklauso nuo konkretaus treniruoklio modelio. Vidutiniškai maksimalus greitis siekia apie 20 km/val.

 

2. Kokie bėgimo takeliai labiausiai tinka aukštiems žmonėms?

 

Aukštų žmonių žingsnis būna didesnis, todėl jiems reikia takelio su ilgesniu bėgimo paviršiumi. Priešingu atveju gali būti nepatogu sportuoti.

 

3. Ar lengvesnis treniruoklis namuose yra geriau?

 

Nebūtinai. Tam, kad sportuodami jaustumėtės stabiliai, bėgimo takelis turėtų būti pakankamai sunkus. Jei norite, kad treniruoklį būtų patogu transportuoti, atkreipkite dėmesį į tai, ar jis turi ratukus.

 

4. Į kokias rūšis skirstomi bėgimo takeliai?

 

Dažniausiai jie skirstomi į 3 rūšis: buitinius, pusiau profesionalius ir profesionalius. Pirmieji kardio treniruokliai yra pigiausi ir skirti retam naudojimui, o paskutinieji – brangiausi. Jie pritaikyti itin dažnam naudojimui, turi daugiau funkcijų ir yra galingesni.

 

5. Kaip įvertinti maksimalų treniruoklio naudotojo svorį?

 

Rekomenduojama rinktis tokį bėgimo takelį, kurio naudotojo svoris būtų bent 20 kg didesnis už jūsų. Tuomet sportuodami jausitės patogiai. Pavyzdžiui, jei sveriate 80 kg, maksimalus treniruoklio naudotojo svoris turėtų būti bent 100 kg.