avatar

IRKLAVIMO TRENIRUOKLIAI

Rodyti po: 48 72 96 120

Irklavimo treniruokliai

 

Jeigu ieškote įrenginio, kuris padėtų sustiprėti fiziškai namų sąlygomis arba būtų puikus ir naudingas pirkinys sporto klubams, vienas iš geriausių pasirinkimų bus irklavimo treniruoklis. Šis įrenginys vis populiarėja tarp sportuojančių asmenų ir jau kurį laiką yra žinomas, kaip patogi ir efektyvi cardio arba jėgos treniruočių dalis.

 

Irklavimo treniruoklis – jo nauda

 

Irklavimo treniruoklis leidžia atlikti kone viso kūno raumenų grupėms skirtus pratimus. Įsirengę tokį treniruoklį namuose arba sportuodami prie jo sporto salėje galite treniruoti net iki 86% viso kūno raumenyno. Daug kas klaidingai masto, jog irklavimo treniruoklis yra skirtas tik rankų raumenims. Tačiau giliau patikrinus kūno motoriką, irklavimo manevras susideda iš maždaug dviejų trečdalių kojų darbo ir vieno trečdalio viršutinės kūno dalies darbo. Daugiausiai šiuose pratimuose dirba viršutinė nugaros dalis, krūtinės, rankų, pilvo ir keturgalviai, blauzdų, sėdmenų raumenys.

Irklavimo treniruoklis taip pat yra naudingas visų amžiaus grupių naudotojams, nepriklausomai nuo jų aktyvumo lygio. Tyrimų duomenys rodo, kad irklavimo pratimų atlikimas ir irklavimo treniruotės bent 5 dienas per savaitę smarkiai prisideda prie sumažėjusios riebalų masės, cholesterolio lygio ir išaugusios nugaros raumenų jėgos.

Treniruotės su šiuo įrenginiu nesukelia bereikalingos įtampos jūsų sąnariams. Pratimai su irklavimo treniruokliu rekomenduojami ir asmenims, kurie serga artritu. Pastoviai, tinkamu krūviu atliekant šias treniruotes, galima smarkiai pagerinti savo sąnarių būklę.

Irklavimo treniruokliai taip pat leidžia atsipalaiduoti emociškai, kadangi pasikartojantys judesiai padeda mintimis atitolti nuo kasdienių rūpesčių, kūnui išskiriant endorfinus. Kaip puiki alternatyva bėgimo takeliui arba elipsiniam treniruokliui (orbitrekui), jie taip pat stiprina kraujotakos sistemos dalis ir išsiskiria kaip puiki cardio treniruotė!

 

Irklavimo treniruokliai mūsų asortimente

 

Skorpiono takas parduotuvėje internetu galite įsigyti TOORX, KETTLER ir NORDIC TRACK irklavimo treniruoklius. Šių gamintojų produkcija pasižymi geriausiu kainos ir kokybės santykiu. Visi įrenginiai turi išskirtines savybes ir skiriasi savo dydžiu, įtempimo tipu (mechaninis, vandens, magnetinis), o aukštesnėse kainų kategorijose esantys treniruokliai taip pat pasižymi funkcijų ir išskirtinių savybių gausa.

Na štai, pavyzdžiui, NordicTrack RW 900 irklavimo staklės parduodamos kartu su iFit treniruočių platformos naryste. Tai leis jums susikurti neribotą personalizuotų treniruočių skaičių arba sportuoti pagal pasaulinio lygio trenerių sudarytas sistemas. Šis modelis taip pat turi didelį, net 22 colių įstrižainės liečiamą ekraną, su kuriuo galite valdyti įvairius nustatymus, stebėti savo rezultatus, keisti programas. Be to, galima reguliuoti judesio pasipriešinimą (programos sunkumą) net 26 lygiais magnetiniu režimu ir 10 lygių oru reguliuojamu režimu. Apartą lengva transportuoti, nesunku rasti patogią padėtį sportui. Apskritai, RW 900 yra ganėtinai ergonomiškas ir turi net du garsiakalbius, kurie padės treniruotis maksimaliai efektyviai ir neprarasti motyvacijos.

 

D.U.K.

 

Irklavimo treniruoklis – kokios raumenų grupės dirba jį naudojant?

 

Irklavimas yra viena iš tų sporto šakų, kuri iš šono atrodo lyg čia būtų reikalinga tik viršutinės kūno dalies jėga. Tačiau irkluotojai ir prie irklavimo treniruotėms skirto aparato buvę žmonės žino, kad iš tiesų čia reikia viso kūno darbo. Jeigu ieškote puikaus pasirinkimo namams, kad pavyktų buitinėmis sąlygomis sustiprėti, padidinti ištvermę ir geriau jaustis, irklavimo treniruoklis yra kone idealus pasirinkimas.

Daug kas šį įtaisą įvardina net kaip idealią treniruočių mašina, nes naudojant ją dirba beveik visas kūnas. Tai yra ganėtinai daug jėgų reikalaujanti, bet ne per didelę apkrovą jautriems kūno sąnariams sukurianti treniruotė.

Dėl dirbančių raumenų grupių, tai irklavimo judesiai „įdarbina“ net 9 iš jų. Irkluojant dirba beveik visi kūno raumenys (~86% viso raumenyno). Tai yra idealus pasirinkimas tiems, kurie nori padidinti raumenų masę ir sustiprėti fiziškai. Keturgalviai šlaunų, sėdmenų, deltiniai, pilvo ir rankų raumenys dirba bene labiausiai.

 

Kiek kainuoja irklavimo treniruokliai?

 

Biudžetinės klasės treniruoklių kainos prasideda vos nuo 160 eurų. Vidutinės klasės treniruoklių kainos startuoja nuo 745 eurų, o premium klasės treniruoklis su papildomomis funkcijomis kainuos virš tūkstančio eurų. Rekomenduojame pasilikti šiek tiek lankstumo savo biudžete, kad galėtumėte įsigyti būtent tą treniruoklį, kuris suteiks didžiausią naudą sportuojant.

 

Kaip išsirinkti irklavimo treniruoklį?

 

Renkantis irklavimo treniruoklį patogiausia jį išbandyti arba apžiūrėti vietoje. Tai galite padaryti atvykę į mūsų sporto prekių parduotuvę Panevėžyje. Tačiau, jeigu esate apsisprendę pirkti internetu, reikėtų atkreipti dėmesį į šiuos kriterijus:

  • Dydis bei ergonomiškumas – toks treniruoklis namuose ar net sporto salėje užims nemažai vietose. Dėl to reikėtų rinktis tokį įrenginį, kuris tilptų jam numatytoje vietoje ir būtų galimybė jį transportuoti arba sulankstyti.
  • Priežiūra – kadangi tai didelis ir aktyviai naudojamas įrenginys, turite atsižvelgti ir į jo priežiūrą. Modulinės konstrukcijos treniruoklį lengviau tvarkyti, kadangi tuomet galėsite keisti tik vieną komponentą. Jeigu tai vandeninis treniruoklis (pasipriešinimo jėgą kuria vanduo), tuomet reikia nepamiršti keisti vandenį. Tokių problemų nekyla su kitokio tipo treniruokliais (nebent sutepimas).
  • Triukšmingumas – jeigu įrenginį naudosite atviroje erdvėje, kur daugiau žmonių arba, jeigu gyvenate bute, tai triukšmingumas yra ganėtinai svarbus kriterijus darant pasirinkimą.
  • Išskirtinės savybės – įvertinkite sėdėjimo vietos patogumą, galimybes reguliuoti savo padėtį, sunkumo lygių keitimą, elektronines funkcijas (pvz., skaitmeninis LCD ekranas, interaktyvios funkcijos) bei kitus priedus.