avatar

ELIPSINIAI TRENIRUOKLIAI

Rodyti po: 48 72 96 120

Elipsinis treniruoklis – daugelio pamėgta priemonė. Jis padeda sustiprinti skirtingus kūno raumenis ir padailinti figūrą. Elektroninėje parduotuvėje Skorpionas.lt galite įsigyti itin modernių elipsinių treniruoklių, kurie leidžia pasimėgauti ne tik efektyvesne, bet ir smagesne fizine veikla.

 

Patogumas ir tvirtumas

 

Naudojantis elipsiniu treniruokliu suaktyvinami tiek viršutinės, tiek apatinės kūno dalies raumenys. Be to, įrenginys pasižymi išskirtiniu patogumu. Specialūs ratukai leidžia šia priemonę lengvai transportuoti. Papildomo komforto suteikia reguliuojama sėdynė ir plati pėdos atrama. Pastaroji padeda jaustis stabiliai net ir intensyvios treniruotės metu. Sklandų ir tolygų veikimą užtikrina sunkus priekinis smagratis ir magnetinė pasipriešinimo sistema. Elipsinis treniruoklis pasižymi tvirta konstrukcija ir gali atlaikyti net iki 110–150 kg apkrovą.

 

Individualaus krūvio pasirinkimas

 

Šiuolaikiniai elipsiniai treniruokliai turi patogų valdymo skydą, kuriame pateikiami įvairūs rodmenys:

 

  • laikas,
  • įveiktas ir bendras atstumas,
  • greitis,
  • mynimo dažnis,
  • Pulsas.

Papildomai galima įsigyti ir širdies ritmo sekimo diržą.

 

Kai kurie šiuolaikiški šio tipo treniruokliai turi patogią, funkcionalią programinę įrangą su daug skirtingų treniruočių programų. Tai leidžia paįvairinti sportą, treniruotis efektyviau, be to, padeda išvengti rutinos. Įvairūs pasipriešinimo lygiai suteikia galimybę pasirinkti individualiai labiausiai tinkantį krūvį. Esant poreikiui, jį galima padidinti arba sumažinti.

 

Ne tik kūno linijų, bet ir sveikatos gerinimui

 

Abejoti, jog elipsinis treniruoklis – nauda ne tik kūno linijoms, bet ir sveikatai, tikrai neverta. Reguliariai sportuojant galima atsikratyti nepageidaujamų kilogramų ir sustiprinti širdį. Tam, kad įvertinti savo fizinę būklę būtų paprasčiau, rekomenduojame stebėti treniruoklio ekrane pateikiamus rodmenis. Pastebėjus nukrypimus, būtina sumažinti krūvį arba visiškai sustoti.

 

Papildomi privalumai

 

Modernus elipsiniai treniruokliai sukurti taip, kad užtikrintų maksimalų komfortą. Kai kuriuose jų įrengti ventiliatoriai, kurie maloniai vėsina ir padeda neperkaisti. Tokios priemonės gali turėti ir garso kolonėles, leidžiančias klausytis mėgstamos muzikos, treniruočių ar panašiai.

 

Kaip jau buvo užsiminta, šiuolaikinis elipsinis treniruoklis užtikrina visapusišką komfortą, todėl prie jo įrengtas ir gertuvės laikiklis. Taigi, prireikus vanduo visuomet bus po ranka. Juk užsiimant aktyvia fizine veikla itin svarbu palaikyti tinkamą skysčių pusiausvyrą. Asortimente galima rasti ir elipsinių treniruoklių-steperių. Jie neužima daug vietos ir padeda pasirūpinti tobulomis treniruotėmis namuose.

 

DUK

 

Ar elipsinio treniruoklio smagračio masė yra svarbi?

 

Taip, kuo ji didesnė, tuo treniruoklis stabilesnis. Nuo smagračio masės priklauso ir akceleracija – sunkesnis smagratis suteikia didesnį pasipriešinimą, todėl norint pasiekti maksimalų greitį reikia įdėti daugiau pastangų. Dėl šios priežasties užtikrinamos efektyvesnės treniruotės.

 

Kaip pasirinkti treniruoklį pagal smagračio masę?

 

Reikėtų atsižvelgti į savo kūno masę ir planuojamų treniruočių dažnumą. Aukštiems ir stambesnio sudėjimo žmonėms rekomenduojama rinktis treniruoklius su didesnės masės smagračiu, o smulkesniems – su mažesnės. Pavyzdžiui, elipsinis treniruoklis su sunkesniu nei 20 kg smagračiu yra skirtas profesionaliam naudojimui, kai treniruojamasi kelis kartus per dieną. Turintis 11–20 kg smagratį rekomenduojamas tiems, kurie sportuoja dažnai, tačiau ne kiekvieną dieną – maždaug kelis kartus per savaitę. Treniruokliai, kurių smagratis sveria mažiau nei 11 kg, skirti retam naudojimui, t. y. kelis kartus per mėnesį.

 

Kas yra žingsnio ilgis ir kodėl svarbu pasirinkti tinkamą?

 

Tai didžiausias atstumas, kurį galima atlikti darant elipsės formos judesį kojomis. Atliekant žingsnį koja turėtų pilnai išsitiesti. Jei jo ilgis per mažas, jaučiamas judesių suvaržymas, o jei per didelis – atsiranda rizika pasitempti raumenis.

 

Į ką atsižvelgti renkantis žingsnio ilgį?

 

Žemesnio ūgio žmonėms (iki 165 cm) tinka elipsinis treniruoklis, kurio žingsnio ilgis siekia iki 45 cm. Tiems, kurių ūgis 170–180 cm, rekomenduojama rinktis 45–50 cm ilgio žingsnį. Jei esate aukštesni nei 180 cm, verta apsvarstyti treniruoklius, kurių žingsnio ilgis – 50–55 cm. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad nuo šio parametro priklauso įrenginio dydis. Todėl jei ieškote nedidelio ir kompaktiško treniruoklio, nepamirškite atsižvelgti, kad jo žingsnio ilgis būtų ne per mažas.

 

Kuo išskirtinė magnetinė stabdžių sistema?

 

Ji leidžia poros mygtukų paspaudimu automatiškai perjungti pasipriešinimo lygį ir apkrovą. Be to, magnetinė stabdymo sistema veikia itin tyliai, todėl treniruotės metu jūsų netrikdo pašaliniai garsai.

 

Domina elipsinis treniruoklis? Nauda, kurią jis gali suteikti jūsų kūnui – akivaizdi. Reguliariai sportuojant ne tik sustiprinami raumenys, bet ir atsikratoma nereikalingų kilogramų. Jei norite tuo įsitikinti, peržvelkite Skorpionas.lt asortimentą. Jame – ne tik elipsiniai treniruokliai, bet ir kitas sporto inventorius. Nerandate jums reikalingos priemonės? Nedvejodami kreipkitės – padėsime rasti išeitį. Tikime, kad aktyvi gyvensena – vienas iš geriausių būdų gerai savijautai užtikrinti.