avatar

JOGOS KILIMĖLIAI

Rodyti po: 48 72 96 120

Sporto kilimėlis – vienas iš būtiniausių atributų užsiimant aerobika, joga, gimnastika, fitnesu ar kita fizine veikla. Jis suteikia stabilią atramą ir saugumo sportuojant ant grindų. Šis sporto atributas padeda sumažinti sąnariams tenkančią apkrovą, todėl galimybė patirti traumą – kur kas mažesnė. Jogos kilimėlis populiarus tiek tarp lankančių sporto klubą, tiek tarp besimankštinančių namuose. Jis leidžia paįvairinti sporto rutiną ir pasimėgauti dar malonesnėmis treniruotėmis.

 

Kada verta įsigyti?

 

Mankštos kilimėliai labai praverčia darant pratimus ant grindų, kurių paviršius ne visuomet būna patogus – pernelyg slidus, šiurkštus arba kietas. Jie suteikia daugiau komforto ir saugumo. Taip pat sporto kilimėlis leidžia pasirūpinti švaria treniruotės aplinka. Tai aktualu mankštinantis namuose ir ypač lankant sporto salę, kur nuolat vaikšto daugybė žmonių – tiek basi, tiek su batais. Be to, kilimėliai sportui apsaugo grindis nuo prakaito ir pažeidimų nukritus svarmeniui.

 

Kokie pagrindiniai Jogos kilimėlio privalumai?

 

Aerobikos, gimnastikos ar jogos kilimėlis turi nemažai privalumų:

 

  • Neslidus paviršius ir tvirtai ant įvairių paviršių besilaikantis pagrindas. Todėl treniruojantis ant jo jaučiamasi kur kas stabiliau ir saugiau. Mankštos kilimėliai gerai sugeria prakaitą ir užtikrina maksimalų komfortą.

 

  • Tanki ir minkšta medžiaga, sumažinanti kūnui tenkančią apkrovą. Mankštinantis ant kietos dangos, paprasčiau susižeisti ar patirti traumą. Sporto kilimėlis padeda veiksmingai apsaugoti nugarą ir sąnarius tiek lengvos, tiek intensyvios treniruotės metu.

 

  • Atsparumas prakaitui. Užsiimant aktyvia fizine veikla daugiau ar mažiau prakaituojama. Todėl tam, kad kilimėlius būtų lengva prižiūrėti (valyti), jie gaminami iš drėgmei atsparių, patvarių medžiagų.

 

Be viso to, kilimėliai sportui dažniausiai turi patogią rankeną, kuri leidžia juos patogiai neštis einant į treniruotę.

 

Kaip išsirinkti tinkamiausią Jogos kilimėlį?

 

Norint, kad gimnastikos, fitneso ar jogos kilimėlis atitiktų individualius poreikius, rekomenduojama atkreipti dėmesį į jo:

 

  • Storį. Ploniausi (iki 7 mm storio) mankštos kilimėliai įprastai naudojami jogai. Itin svarbu, kad jų paviršius būtų neslystantis ir leistų jaustis stabiliai. Šiek tiek storesnius (maždaug 10–25 mm) patariama rinktis užsiimant pilatesu, o storiausius kilimėlius (20 mm ir daugiau) – treniruojantis su svarmenimis ar gimnastikai.

 

  • Medžiagą. Iš EVA (etileno vinilacetato) pagamintas sporto kilimėlis pasižymi lengvumu, minkštumu ir atsparumu drėgmei. Priemonės iš PVC (polivinilchlorido) yra standesnės, tačiau taip pat pakankamai lengvos ir minkštos.

 

Patvarūs, funkcionalūs ir patraukliu dizainu pasižymintys kilimėliai sportui leidžia pasirūpinti, kad užsiimti mėgstama fizine veikla būtų dar patogiau.

 

Kaip prižiūrėti Jogos kilimėlius?

 

Tam, kad naujai įsigytas treniruočių atributas kuo mažiau nusidėvėtų ir išliktų kuo ilgaamžiškesnis, rekomenduojama pasirūpinti tinkama jo priežiūra. Po treniruotės kilimėlį visuomet vertėtų nuvalyti. Tam puikiai tinka tiek vandeniu, tiek specialia dezinfekcine priemone sudrėkinta šluostė. Geriausia, kai mankštos kilimėliai išdžiūva natūraliai. Nerekomenduojama jų laikyti vietoje, kurią pasiekia tiesioginiai saulės spinduliai, galintys išblukinti spalvą ir lemti struktūros pokyčius.

 

Reikalingas sporto kilimėlis ar kitos aktyviam laisvalaikiui skirtos prekės? Skorpionas.lt asortimente rasite platų jų pasirinkimą. Patogus ir patikimas inventorius sukurtas dar efektyvesnėms treniruotėms namuose ar sporto klube.