Kaip išsirinkti dziudo kimono?

kimono

Dziudo, be abejonės, įeina į populiariausių kovinio sporto šakų sąrašą. Įprastai užsiiminėti ja pradedama dar vaikystėje. Tačiau dziudo tinka įvairių amžiaus grupių žmonėms. Ši sporto šaka padeda ugdyti pasitikėjimą savimi ir gebėjimą priimti sprendimus. Specialiai jai skirtas drabužis – kimono. Kokius aspektus patariama žinoti renkantis dziudo aprangą?

 

Pagrindiniai kostiumo pasirinkimo kriterijai

 

Renkantis dziudo kimono svarbu įvertinti jo patogumą ir kokybę. Didelį tokios aprangos pasirinkimą galite rasti ir el. parduotuvės Skorpionas.lt asortimente.

 

Kostiumą sudaro tokios dalys:

 

  • švarkas;
  • kelnės;
  • diržas.

 

Ieškant kimono reikėtų atsižvelgti į tai, kur jis bus dėvimas: treniruotėse, varžybose ar parodomojoje programoje. Priklausomai nuo to gali skirtis kostiumo švarko ilgis ir plotis, rankovių ilgis, diržo spalva ir audinio tankis. Kasdienėms treniruotėms rekomenduojama rinktis kimono, kurio medžiaga leistų kūnui kvėpuoti. Taip užtikrinama, kad jis liktų sausas, neįkaitęs.

 

Dažniausiai dziudo skirtas kostiumas būna baltos arba mėlynos spalvos. Pradedantiesiems užtenka turėti vienos spalvos kimono. Sportininkams, dalyvaujantiems įvairaus lygio varžybose, reikėtų turėti abiejų spalvų komplektus.

 

Diržo spalva skiriasi priklausomai nuo sportininko meistriškumo. Ji gali būti geltona, oranžinė, žalia, mėlyna, ruda ir juoda. Pastarosios spalvos diržus ryši aukščiausio meistriškumo profesionalai. Dziudo kostiumo kaina priklauso ne tik nuo audinio tankio, diržo spalvos, papildomų kostiumo detalių, bet ir gamintojo.

 

Vaikams skirti kimono ir jų priežiūra

 

Vaikams, tiek pažengusiems, tiek pradedantiesiems, patariama rinktis 100 % medvilnės kimono, siūtus iš saržos audinio. Jis leidžia kūnui kvėpuoti, yra lankstus ir tvirtas. Tam, kad apranga būtų švari ir higieniška, ją būtina gerai išvėdinti po kiekvienos treniruotės. Skalbiant kostiumą pirmą kartą, tai rekomenduojama daryti šaltame vandenyje, kitais kartais – ne šiltesniame nei 30 oC temperatūros vandenyje. Tai leis išlaikyti nepriekaištingą kimono išvaizdą ilgą laiką.

 

Kuo išskirtinė ši sporto šaka?

 

Tai pakankamai sena sporto šaka: jai jau daugiau nei 200 metų. Užsiimant dziudo nenaudojami smūgiai, tačiau atliekami smaugimo veiksmai ir rankų laužimai. Kovotojų tikslas yra numesti priešininką ant nugaros. Vienas iš pagrindinių dziudo principų – panaudojant kuo mažiau savo jėgos ir išnaudojant priešininko jėgą pasiekti kuo didesnį efektyvumą.

 

Ieškote dziudo skirto kimono vaikams ar suaugusiesiems? Peržvelkite Skorpionas.lt asortimentą ir išsirinkite sau labiausiai tinkančią aprangą. Pas mus galite rasti įvairaus amžiaus ir lygio žaidėjams skirtus kostiumus, kuriuos sudaro švarkas, kelnės ir diržas. Užsiimkite jums patinkančiu koviniu sportu ir jauksitės patogiai!