avatar

Kaip pasirinkti lauko teniso raketę?

Renkantis teniso raketę, yra keletas faktorių, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį. Pirmiausia siūlytumėm nuspręsti, kokio stiliaus raketės jums reikia. Vėliau pasirinkti raketės galvos dydį, raketės ilgį, svorį, balansą ir sustygavimo stilių.

 

Pagrindiniai rakečių tipai

  1. Jėgos arba Žaidimą gerinančios raketės (Power or Game improvement racquets). Skirtos pradedantiesiems ir šiek tiek pažengusiems mėgėjams, kurių smūgių jėga nėra labai gerai išvystyta. Šios raketės yra lengvesnės ir jų svoris yra orientuotas į galvą (HH, head heavy) – tai smūgio metu suteikia kamuoliukui daugiau energijos. Žargonu tariant, “atrodo, kad pati raketė žaidžia – kamuoliai tiesiog lekia nuo jos”. Taip pat, visuomet šių rakečių galva yra didesnė, leidžianti žaidėjui lengviau pataikyti į kamuoliuką bei atlaidesnė klaidoms.
  2. Tarpinės arba pereinamosios raketės (Tweener racquets). Skirtos pažengusiems bei vidutinio lygio mėgėjams, kuriems žaidime jau svarbu tiek smūgio jėga, tiek tikslumas ir kontrolė. Šios raketės šiek tiek sunkesnės nei Jėgos raketės, taip pat, turi šiek tiek mažesnę galvą.
  3. Kontrolės raketės (Control racquets). Skirtos patyrusiems žaidėjams bei teniso profesionalams, kurie yra gerai išlavinę savo smūgių jėgą, turi galingą mostą ir kuriems labai svarbu, jog raketė suteiktų smūgiams kuo daugiau kontrolės bei tikslumo. Šios raketės gerokai sunkesnės su svorio orientacija į rankeną (HL, head light), taip pat, gerokai mažesnės jų galvos.

 

 Jėgos raketės                         

 Tarpinės raketės                           

 Kontrolės raketės                           

 Svoris                

 Lengva (220-270g.)      

 Vidutinio svorio (270-310g.)

 Sunki (315-370g.)

 Balansas

 Svoris į galvą

 Skirtingai

 Svoris į rankeną

 Galvos dydis

 Didelė (690-700cm2)

 Vidutinė (640-680cm2)

 Maža (550-630cm2)

 Rėmo forma

 Platus

 Vidutinio storumo

 Plonas

 

Rankenos storis

Tinkamas rankenos storis nustatomas nepriklausomai nuo žaidėjo lygio, o tik nuo jūsų plaštakos dydžio. Raketė su per stora rankena bus nepatogi laikyti ir smūgio metu bus nestabili, per plona rankena greitai nuvargins raumenis.

 

Matavimo vienetai bei tipiniai dydžiai

Europoje įprasta šį dydį išreikšti skaičiais nuo iki 5.

Tipiniai dydžiai:

  • vaikams -1-2

  • moterims – 2-3

  • vyrams – 4-5

Paimkite liniuotę ir išmatuokite atstumą nuo bevardžio piršto viršaus iki delno antrosios linijos. Gautas skaičius ir bus Jums tinkamiausias raketės storis milimetrais. 

 

Raketes ilgis

Raketės ilgis taip pat yra svarbus parametras, įtakojantis raketės ”charakterį”. Ilgesnė raketė visų pirma leis smarkiau smūgiuoti kamuoliuką, t.y. kirčio jėgos momentas bus didesnis dėl ilgesnio jėgos peties. Taip pat, ilgesnė raketė padės geriau pasiekti kamuoliukus bei pagerins padavimo smūgį.

 

Trumpesnė (standartinė) raketė yra manevringesnė, kadangi reikia mažiau jėgos ją kontroliuoti.

 

Matavimo vienetai bei tipiniai dydžiai

  • Vaikiška: iki 68,6 cm (iki 27 colių)

  • Standartinio ilgio: 68,6 cm (27 coliai)

  • Pailginta: virš 68,6 cm (virš 27 colių)

 

Rekomenduojami rakečių ilgiai pagal vaikų amžių:

  • iki 4 metų: 48,3 cm (19 colių)

  • 4-5 metai: 53,3 cm (21 colis)

  • 6-7 metai: 58,4 cm (23 coliai)

  • 8-10 metai: 63,5 cm (25 coliai)

  • 10-12 metų:  66 cm (26 coliai)