avatar

Kaip žaisti smiginį

Smiginis, arba kitaip dar vadinamas darts - nepaprastai populiarus žaidimas, kurį išmokti ir juo mėgautis yra net labai lengva. Šis žaidimas populiarus tarp visų amžiaus grupių, mėgėjų ar užkietėjusių fanatų, mėgstamas ir žaidžiamas namuose, su draugų kompanija ar smiginio mėgėjų klubuose ir baruose.

 

Taigi, kaip yra žaidžiamas šis smagus žaidimas - darts?

 

 

Taikinio pakabinimas

Visų pirma, labai svarbu yra vietos pasirinkimas, kur kabinsite taikinį. Ji turėtų būti erdvi, mažo praeinamumo (kad nieko nesužeisti). Arti neturi būti dūžtančių daiktų. Iš esmės, jums reikalinga tuščia, apytiksliai 1,5 m pločio ir 3,5 m ilgio erdvė. Strėlytės gali atšokti net iki 3m atstumu nuo taikinio, o, kad jos nesugadintų sienos, rekomenduojama naudoti specialias sienos apsaugas.

Ne mažiau svarbu yra pagalvoti apie grindis ir jų apsaugą. Kietas grindinys (plytelės, akmuo, betonas ir pan.) gali sulaužyti strėlytes arba atbukinti strėlytės antgalius. Medinėse, plastikinėse grindyse gali likti daug skylučių, strėlytėms atšokus nuo taikinio. Kad išvengti šių nepatogumų, rekomenduotumėm naudoti specialų kilimėlį smiginio žaidimui, kuris ne tik apsaugos grindis, bet ir bus jums rodiklis, nuo kurios vietos reikia mesti strėlytę (ant kilimėlio būna nurodyta metimo linija).

Taip pat rekomenduojame turėti rezultatų skaičiavimo lentą, kad nereikėtų nuolat ieškoti popieriaus lapo ir braižyti lenteles.


Smiginio lenta kabinama 1,73 m aukštyje nuo grindų iki jos centro. 

 

Žaidėjo pozicija

 

Smiginio žaidėjas atsistoja prie metimo linijos (oche) tuo šonu, su kuria ranka jis mes stėlytę (priklausomai nuo to ar esate kairiarankis, ar dešiniarankis). Venkite stovėti taip, kad kūnas būtų nukreiptas į smiginio lentą, nes tai nėra labai stabili laikysena. Stovėjimas šonu padeda sukurti tikslesnę metimo trajektoriją.

 

Strėlytė imama/metama pirštų galais. Strėlyte laikoma trimis, kartais keturiais pirštais. Strėlytė laikoma lengvai (jos nespaudžiant) ties stėlytės pagrindine dalimi (barrel). 

Ranka, kuria mesite stėlytę, pakeliama į akių lygį, alkūnė nukreipiama į smiginio lentą. Žaidėjo petys, alkūnė ir plaštaka turėtų būti sulyginti, formuojant 90 laipsnių kampą.

 

Strėlytės galą laikykite šiek tiek pakreiptą į viršų, link smiginio.

Metant šiek tiek atitraukite ranką atgal. Metimui naudokite ranką, riešą ir alkūnę. Petys neturi judėti.

 

Štai ir viskas. Jums belieka susirasti smagią kompaniją, susitarti, kurį žaidimą žaisite (301 ar 501), aptarti taisyklės ir mėgautis šauniu laiku drauge!

Linkime azartiškų pergalių!

 

Susiję produktai