avatar

KanJam žaidimas

KanJam - tai be galo linksmas žaidimas, tiksiantis ir mažam, ir dideliam. Tai puikus linksmas užsiėmimas jūsų šventei, vakarėliui ar tiesiog draugų kompanijai! KanJam lengvai surenkamas ir išardomas - puikiai tinka kaip iškylų žaidimas, kurį patogu įsimesti į automobilį, nes neužima daug vietos.

 

Kas yra KanJam?

KanJam yra greitas žaidimas su skraidančiais diskais, dažniausiai žaidžiamas 2 prieš 2. Nors šį žaidimą visi įpratę vadinti KanJam, visgi tai yra prekinio ženklo pavadinimas. Kadangi vis daugiau šalių susidomėjo šiuo žaidimu, nuspręsta atskirti jį nuo prekinio ženklo pavadinimo ir po daugelio diskusijų šis žaidimas kaip sporto šaka buvo pavadintas- "DISCFLECT". Nors dauguma šį žaidimą žaidžia taip, kaip kas nori, tačiau jis sparčiai užkariauja entuziastų širdis, kurie buriasi į bendruomenes ir organizuoja šio žaidimo turnyrus visame pasaulyje.

Žaidimo "gimtinė" yra Jungtinės Amerikos Valstijos, kuriose šis žaidimas itin papilęs. Devintojo dešimtmečio pradžioje žaidimas buvo žaidžiamas su aliumininėmis dėžėmis. Nuo 1999 m. kasmet imta rengti atvirą pasaulio čempionatą, taip pat keli kiti turnyrai įvairiose šalyse, kuriuose pradėta naudoti plastikinius "krepšius" (tokius, kokius turime dabar).

Dabar pereiname į naują diskflekso erą. Nors žaidimas išliko palyginti toks pat, įvedami nauji turnyrų formatai ir ilgainiui pradedame stebėti turnyrų statistiką. Tačiau, kaip ir dauguma kitų sporto šakų, šis žaidimas itin sparčiai plinta kaip smagus laisvalaikio praleidimo būdas kompanijoje. 

KanJam siūlo keletą Laisvalaikio žaidimo variantų, kai galėsite žaisti ne tik ant smėlio ar žolės, bet ir vandenyje. O jei su kompanija sumanėte pažaisti jau sutemus - ne bėda, nes pasiūlysime jums šviečiantį tamsoje KanJam rinkinį!

 

Kaip žaisti?

KanJam yra greitas žaidimas 2 prieš 2. "Vartai" (cans) išdėstomi maždaug 15 - 25 metrų atstumu vienas nuo kito. Komandą sudaro po du žmones, stovinčius priešinguose žaidimo lauko galuose. Vienas žaidėjas meta diską, o kitas atlieka "atmušėjo" vaidmenį, kuris abiem delnais muša diską į "vartus" (cans).

Žaidimo tikslas - pelnyti taškų metant ir atmetant skriejantį diską, kuris pataiko į "vartus" (cans) arba patenka į juos. Žaidimas baigiasi, kai komanda surenka lygiai 21 tašką. Jei metimas padidina komandos rezultatą virš 21 taško, taškai už tą metimą atimami iš komandos rezultato. Pavyzdžiui, jei komanda turi 20 taškų, o komandos draugas meta diską ir pelno 3 taškus, jos rezultatas sumažinamas iki 17 taškų. Jei rezultatas lygus (abi komandos rato pabaigoje turi po 21 tašką), žaidžiami papildomi raundai, kol viena komanda rato pabaigoje turi daugiau taškų nei kita. Taškai neskiriami, jei metikas peržengia liniją (už "vartus")  arba jei diskas atsitrenkia į žemę nepasiekęs vartų.

 

Taškų skaičiavimas

 

  • kai disku pataikoma į "vartų" šoną su atmušėjo pagalba - 1 taškas;
  • kai disku pataikoma į "vartų" šoną be atmušėjo pagalbos - 2 taškai;
  • kai skriejantis diskas pataiko į "vartų" vidų per viršų - 3 taškai;
  • komandos laimėjimas užskaitomas iš karto, jeigu metėjas pataiko tiesiai į "vartų" angą, esančią priekyje be komandos nario pagalbos - 21 taškas.