Ko reikia norint pradėti žaisti lauko tenisą?

Lauko tenisas – žaidimas, kurį pasiryžta išbandyti vis daugiau žmonių. Atšilus orams juo galima mėgautis ne tik uždaruose, bet ir atviruose kortuose. Tai puikus laisvalaikio praleidimo būdas, padedantis lavinti jėgą, ištvermę, koordinaciją ir protą. Planuojate pradėti žaisti lauko tenisą? Tuomet jums gali praversti sąrašas, kuriame pristatysime šiam žaidimui reikalingą inventorių ir kitas priemones.

Lauko teniso raketės

Pirmasis daiktas, kurio reikia norint pradėti žaisti lauko tenisą, yra raketė. Jų yra įvairių, todėl renkantis svarbu nesuklysti. Pagrindiniai raketės vertinimo kriterijai:

Svoris. Pagal jį raketės skirstomos į lengvas (240–265 gramų), vidutinio svorio (270–295 gramų) ir sunkias (virš 300 gramų). Lengvos arba vidutinio svorio raketės manevringesnės ir leidžia lengviau judėti korte, todėl yra tinkamas pasirinkimas pradedantiesiems. Sunkios raketės padeda išvystyti didesnę jėgą – jas naudoja profesionalai.

Galvos dydis. Tiems, kurie dar tik pradeda žaisti tenisą, rekomenduojama rinktis raketes su didesniu galvos dydžiu. Didesnis raketės galvos plotas leidžia lengviau pataikyti į kamuoliuką ir jį atmušti.

Svorio balansas. Pagal šį kriterijų lauko teniso raketės skirstomos į tokias, kurių svoris orientuotas į galvą, kotą arba paskirstytas tolygiai. Pradedantiesiems labiausiai tinka pirmojo tipo raketės, nes jos pasižymi lengvesne kontrole ir kamuoliuko atmušimas reikalauja mažiau jėgų.

Koto dydis. Jis pasirenkamas priklausomai pagal poreikius. Pavyzdžiui, moterys dažniausiai naudoja 2 arba 3 dydžio raketes, o vyrai – 3 arba 4. Iš viso išskiriami 5 rakečių kotų dydžiai.

Įvertinus šiuos kriterijus, pakankamai nesudėtinga išsirinkti sau tinkančią raketę. Jei turite papildomų klausimų, visuomet galite kreiptis į specializuotoje parduotuvėje dirbančius konsultantus.

Teniso kamuoliukai

Kamuoliukai ne mažiau svarbūs nei lauko teniso raketės. Bene patogiausia šias prekes įsigyti vienu metu, pavyzdžiui, užsisakant internetu. Nerekomenduojama rinktis pačių pigiausių kamuoliukų, nes jie gali būti nekokybiški, greitai susidėvės, o ir neleis mėgautis aukščiausia žaidimo kokybe. Taip pat prieš perkant lauko teniso kamuoliukus reikia nuspręti, ant kokios dangos planuojate žaisti – grunto, žolės ar kietosios dangos, nes skiriasi kamuoliukų technologijos. Skorpionas.lt pardavinėjami lauko teniso kamuoliukai yra patogūs ir ilgaamžiai. Juos galima naudoti skirtingo tipo kortuose. Galite užsisakyti didesnį arba mažesnį jų kiekį.

Patogi apranga

Tam, kad judėti teniso korte būtų patogu, patariama pasirūpinti tinkama apranga ir avalyne. Pastaroji svarbi dar ir tuo, kad padeda nesugadinti aikštelės dangos, apsaugoti kojas nuo galimų traumų. Stilingi bei komfortiški teniso rūbai padeda susikurti individualų stilių ir visapusiškai pasimėgauti žaidimu.

Naudingi aksesuarai

Jei norite, kad lauko teniso raketės jas transportuojant ar tiesiog saugant nebūtų pažeistos, ypač dėl temperatūros svyravimų ar drėgmės, rekomenduojama naudoti specialų termo krepšį. Beje, jame kuo puikiausiai telpa ir kiti reikmenys, pavyzdžiui, gertuvė, apranga ar kiti smulkūs daiktai.

Žaidžiant tenisą gali prireikti ir tokių aksesuarų kaip raketės apvija, stygos ar antivibratorius. Visas šias prekes galite užsisakyti el. parduotuvėje Skorpionas.lt. Jei turite papildomų klausimų, kreipkitės į mūsų konsultantus – jie pasiruošę padėti.