Paspirtukai vaikams: kaip išsirinkti tinkamą?

Paspirtukai vaikams padeda lavinti mažųjų motoriką ir yra puikus pasirinkimas norintiems praleisti daugiau laiko gryname ore. Tam, kad ši transporto priemonė atitiktų tiek jūsų lūkesčius, tiek atžalų poreikius, ją perkant svarbu įvertinti esminius aspektus. Taigi, kokie jie?

1. Vaiko amžius ir paspirtuko dydis

Vaikiški paspirtukai gali būti skirtingų dydžių. Patys mažiausi dažniausiai būna skirti vaikams nuo 2 metų. Šios transporto priemonės turi tris ratukus, todėl ant jų lengviau išlaikyti pusiausvyrą. Priklausomai nuo vaiko ūgio, galima pasirinkti patogiausią vairo padėtį, t. y. jį nuleisti arba pakelti.

Vyresniesiems skirti paspirtukai turi du ratukus. Jie skirti vaikams nuo 4–5 metų amžiaus. Taip pat, kaip ir triračiai paspirtukai, taip ir šie dažniausiai turi reguliuojamo aukščio rankeną. Todėl jie tinka tiek žemesniems, tiek aukštesniems vaikams. Konkrečių paspirtukų matmenys pateikiami prekių aprašymuose.

2. Ratų dydis

Paspirtukai vaikams gali turėti skirtingo dydžio ratukus (spauskite ant nuorodos ir peržiūrėkite galimus pasirinkimo variantus). Nuo to priklauso transporto priemonės svoris ir pravažumas. Paspirtukas su mažais ratukais dažniausiai būna lengvesnis, tačiau juo važiuoti net ir per menkas duobes gali būti nepatogu.

Paspirtukas su labai dideliais ratais taip pat nėra pats tinkamiausias pasirinkimas mažiesiems, nes gali būti pernelyg sunkus. Optimalus variantas vaikams – transporto priemonė su maždaug 8 colių ratukais. Važiuojant ja nesudėtinga įveikti įvarius kelio nelygumus. Be to, toks paspirtukas yra pakankamai kompaktiškas.

3. Patikima stabdžių sistema

Tam, kad paspirtuku būtų saugu naudotis, jame turėtų būti įmontuota patikima stabdžių sistema. Ji leidžia greitai sustabdyti transporto priemonę, kai susiduriama su netikėtai iškilusia kliūtimi. Dažniausiai tokią sistemą turi paspirtukai vaikams nuo šiek tiek vyresnio amžiaus. Žinoma, tokiais atvejais ne ką mažiau svarbus ir pačių atžalų budrumas. Todėl, prieš leisdami jiems naudotis tokiomis transporto priemonėmis, aptarkite kelyje galinčius iškilti pavojus ir pagalvokite, kaip jų būtų galima išvengti.

Rūpinantis tiek savo vaikų, tiek aplinkinių saugumu, rekomenduojame įsigyti ir šalmą. Jis gali padėti išvengti rimtų traumų ir kitokių sužalojimų pargriuvus ar atsitrenkus į kliūtį.

4. Suteikiama garantija

Besirenkantiems vaikišką paspirtuką patariame atkreipti dėmesį ir jam suteikiamą garantiją. Investuojant į tokią transporto priemonę, norisi, kad mažieji ja naudotųsi kuo ilgiau. Dažniausiai vaikiškiems paspirtukams suteikiama 12 mėn. garantija. Informaciją apie tai galite rasti prekės aprašyme.

Domina paspirtukai vaikams? Peržiūrėkite platų Skorpionas.lt asortimentą ir išsirinkite jums patinkantį variantą. Pasirūpinkite dar smagesniu mažųjų laisvalaikiu lauke!