Sportas namuose moterims

Moterys, norinčios sportuoti namuose, gali mėgautis labai gausiais privalumais, lyginant su sporto klubu, sale ar sportavimu viešoje erdvėje. Galima įsigyti labai įvairių priemonių, daryti pačius įvairiausius pratimus bei rasti tinkamas programas, kurios padės pasiekti norimus tikslus – sustiprėti, numesti svorio, padidinti ištvermę ar pagerinti fizinę būklę namų sąlygomis. Apžvelgsime ne tik sportavimo privalumus ir naudą, tačiau ir sporto namuose moterims prekes, kurios suteiks didžiausią naudą!

 

Sportas namuose moterims - privalumai

 

Sportuoti namuose yra ne tik naudinga, bet ir patogu. Sportas namuose moterims gali būti net smagesnis ir/ar naudingesnis, nei apsilankymai sporto klubuose bei salėse. Pasirinkdamos treniruotis namuose, visos moterys gali mėgautis tokio sprendimo privalumais, kurių yra tikrai ne vienas.

Visų pirma, reikėtų išskirti privatumą, kuris labai svarbus ir pradedančioms, ir jau patyrusioms moterims. Nereikia dalintis įranga, laukti laisvos vietos arba atidėlioti kokio nors pratimo. Negana to, galima visiškai laisvai ir patogiai sportuoti privačioje aplinkoje. Taip pat susitaupo daug laiko, kadangi jums nereikia rinktis sporto reikmenų, su savimi nešiotis sportinio krepšio arba važinėti iki salės. Tuo pačiu neprisirišate prie grafiko, kadangi namuose galite sportuoti tada, kada patogu ir, kada norite. Jūsų sporto programos namuose lengviau priderinamos prie darbo ar laisvalaikio grafiko. Neretai narystė sporto klube pririša jus prie tam tikro grafiko (pvz., galite ateiti tik dienos metu arba tik darbo dienomis).

Na ir galiausiai turėtume paminėti tai, kad treniruočių aplinką nesunkiai priderinsite pagal nuotaiką. Vieną dieną namuose galite pasirinkti sportuoti tyloje, o kitą – garsiai pasileisti muziką. Sporto klube tokios galimybės neturėsite ir dažniausiai turėsite klausytis nebūtinai mėgstamo ar motyvuojančio garso takelio.

Sporto pratimai namuose moterims su savo kūno svoriu

Dabar išvardinsime, kurie sporto pratimai namuose, moterims galėtų būti puikiausiu pasirinkimu pradedančioms sportuoti arba jau sukaupusioms patirtį. Geriausia, kuomet turite profesionalaus trenerio ar medicinos specialisto patarimą dėl treniruočių režimo ir programos. Tuomet tikrai galite daryti būtent tuos pratimus, kurie jums bus labiausiai naudingi. Tačiau mes pateiksime praktiškus patarimus startui!

  • 1 pratimas – stovėkite taip, kad kojos būtų pečių plotyje. Klubus šiek tiek stumtelėkite atgal, sulenkite kelius ir pilnai pritūpkite. Rankas padėkite ant grindų, priešais save. Kojomis padarykite nedidelį šuoliuką atgal, kad pėdos pasistumtų pilnai atgal ir kūnu įeitumėte į lentutės (plank) poziciją. Sulenkite alkūnes ir pilnai atsigulkite ant žemės. Tuomet su rankų pagalba grįžkite į tūpimo padėtį ir iš jos šokite bei siekite kuo aukščiau. Vos nusileidę iš karto sulenkite kelius, tūpkite ir prigulkite. Kartokite.
  • 2 pratimas – kojos turi būti maždaug pečių plotyje, pėdos – į priekį. Rankas kelkite aukštyn, delnai į save, o bicepsai – palei ausis ir tolygiai tūpkitės. Stenkitės išlaikyti viršutinės korpuso dalies tvirtumą (įtampą), kad nesuglebtumėte ir būtumėte tiesi. Galite šiek tiek sulenkti alkūnes, kad būtų mažiau diskomforto.
  • 3 pratimas – atsiklaupkite ant keturių. Rankos turi būti patiestos po savimi, kojos turi sudaryti 90 laipsnių kampą. Vienu metu kelkite ir tieskite priešingą ranką su koja. Stenkitės pasiekti tokią padėtį, kad iš šono atrodytų, jog galima brėžti vieną tiesę nuo kojos, iki rankos. Pakeltas galūnes lėtai nuleiskite ir kartokite su kita puse.
  • 4 pratimas – atsigulkite ant nugaros, kojas šiek tiek sulenkite. Rankas iškelkite virš galvos ir suimkite jas drauge. Rieskitės, it darytumėte atsilenkimus, tik stenkitės rankas laikyti virš savęs.

 

Inventorius sportuojančioms namuose

 

Sportas namuose moterims gali atnešti ne tik norimus rezultatus, tačiau ir daug emocinio džiaugsmo bei pakelti savivertę. Tai yra ne tik fiziškai smagi, bet ir emocine prasme motyvuojanti veikla. Tačiau ar žinote, koks inventorius labiausiai tinkamas ir būtiniausias toms moterims, kurios sportuoja namuose? Štai svarbiausios sporto namuose moterims prekės, kurias rekomenduojame turėti pradedančiosioms ir patyrusioms:

  • Šokdynė – tai yra puikus pirkinys cardio treniruotei arba apšilimui prieš kitokio pobūdžio treniruotę. Šokdynė labai gerai paruošią kūną fiziniam krūviui, lavina rankų bei kūno (bendrą) koordinaciją ir leidžia įsijausti į ritmą. Po treniruotės šokdynė leis šiek tiek atsipalaiduoti.
  • Jogos arba gimnastikos kilimėlis – kad nereikėtų gulinėti ant šaltų, slidžių arba ne itin švarių grindų, pravartu turėti jogos/gimnastikos kilimėlį. Ant jo bus minkščiau ir patogiau sportuoti. Be to, galite ne tik atlikti įprastus pratimus, bet ir daryti jogą, tai či, aerobikos ar kitą treniruotę.
  • Hanteliai (kilnojami svarmenys) – puikus pasirinkimas apšilimui, raumenų stiprinimui bei ištvermei ugdyti.
  • Gumos – itin naudingas pirkinys tuomet, kai siekiate sportuoti taip, jog didintumėte ištvermę, pagerintumėte laikyseną, pratimus darytumėte taisyklingai.
  • Masažinis volas – atsipalaidavimui po treniruotės, tempimo pratimams, kūno poilsiui.

 

Inovatyvi sporto įranga efektyvioms ir įdomioms treniruotėms namuose

 

Bėgimo takelis NordicTrack Incline X32I

 

Tai – daug geriau nei įprastas bėgimo takelis, nes NordicTrack X32I – leis įprastas treniruotes paversti įdomesnėmis ir sukelti sau didesnį iššūkį. Su šiuo treniruokliu atliksite geresnę cardio treniruotę ir greičiau pasieksite užsibrėžtų rezultatų. Užuot tiesiog bėgioję ant lygaus bėgtakio, galėsite vaikščioti įkalne ir sudeginti iki 5x daugiau kalorijų tik vaikščiojant!

https://www.youtube.com/watch?v=3KF5ogFPoLw

 

Vault - išskirtinis treniruoklis ir sporto salė su asmeniniu treneriu viename įrenginyje!

 

NordicTrack Vault yra idealus pirkinys toms, kurios nori pakeisti savo sportavimo įpročius ir gauti maksimalią naudą namuose. Tai yra tarsi jūsų asmeninis treneris namuose, kuris užtikrins, kad visi atliekami sporto pratimai namuose moterims teiktų didžiausią naudą. NordicTrack Vault turi integruotą ekraną, kuriame galėsite matyti visą aktualią statistiką bei vaizdus, rodančius tinkamą pratimo atlikimą. Na, o pačiame NordicTrack viduje yra daugybė sportinio inventoriaus, reikalingo pilnai treniruotei!

https://www.youtube.com/watch?v=1NZnh39qxr8

 

NordicTrack S22i Studio dviratis - treniruoklis

 

S22i – bene geriausias NordicTrack dviratis – treniruoklis. Šalia to, kad galėsite itin patogiai susireguliuoti mynimo padėtį ir rinktis vieną iš 24 pasipriešinimo režimų, dar turėsite ir 22 colių įstrižainės LED ekraną išmanioms treniruotėms. Tikrai puiki investicija!

https://www.youtube.com/watch?v=K-hmE0Ek4aY

 

Panatta ECORACER bėgimo takelis

 

Šis bėgimo takelis yra vienas inovatyviausių bei unikaliausių savo kategorijos produktų rinkoje. Jis yra mechaninis, kas reiškia, kad jam nereikalinga elektros energija. ECORACER veikia itin tyliai, todėl puikiai tinka namams. Reguliuokite sudėtingumo lygį bėgant bei patogiai atlikite cardio treniruotes ant vieno iš moderniausių bėgimo takelių rinkoje.

https://www.youtube.com/watch?v=ZmilhCgWgoM