avatar

Teniso raketės apvijų keitimas

Kaip teisingai pakeisti teniso raketės apvijas?

Žaidžiant tenisą itin svarbu, kad ranka tvirtai laikytų raketės rankeną ir neslystų. Tam teniso žaidėjai naudoja viršutines teniso raketės apvijas, kurios vadinamos (eng. Overgrip). Nors raketės gamykliškai jau yra apvyniotos su rakečių apvijomis (eng. Replacement grip), bet sukibimas su ranka nėra labai stiprus ar pakankamai lipnus, todėl papildomai yra vyniojamos viršutinės apvijos, kurios suteikia didesnį komfortą. Tai taip pat daroma ir dėl noro apsaugoti pagrindinę apviją, nes jos pakeitimas yra kur kas brangesnis.

Laiku nepakeitus teniso raketės viršutinės apvijos, gali atsirasti nuospaudų, traumų ar net tam tikrų ligų, kurias sukelia bakterijos. Kadangi raketės dažniausiai laikomos vėsiose, tamsiose vietose be tinkamos ventiliacijos, tai reiškia, kad apvijoje nuolat kaupiasi prakaitas bei drėgmė, o tai po kelių žaidimų gali tapti puikia bakterijų kaupimosi ertme.

Optimaliausias variantas, kad apvija būtų maksimaliai tinkamai išnaudojama, tai ją reikėtų keisti kas 6-8 val. žaidimo, o tai gali užtrukti vos 2-3 minutes. Žinoma, būtina atsižvelgti ir į tokius veiksnius kaip prakaitavimas, žaidimo intensyvumas bei sukauptos drėgmės kiekis. Apvijas gali pervynioti patyrę teniso žaidėjai bei treneris arba tai galėsite padaryti ir patys, peržiūrėję žemiau pateiktą video su išsamia instrukcija.

Nepamirškite, kad raketes būtina vėdinti, todėl nepalikite jų bagažinėje ar sportiniame krepšyje. Grynas oras yra būtinas, kad apvijoje susikaupusi drėgmė kuo greičiau galėtų pasišalinti.

 

Tad žiūrime video ir linkime sėkmingo žaidimo teniso aikštelėje!