avatar

You.Fo žaidimas

 YOU.FO – tai aerodinaminio žiedo mėtymas ir gaudymas specialiai sukurtomis lazdomis.

Tai unikalus, patentuotas žaidimas pelnęs nemažai apdovanojimų. Jis gali būti žaidžiamas 1 prieš 1 arba komandose, laisvuoju arba varžybiniu stiliumi, parke, miesto žaidimų aikštelėje ar tiesiog paplūdimyje.

 

 

Kas yra YOU.FO?

YOU.FO yra novatoriškas sporto ir laisvalaikio žaidimas. Šiam žaidimui reikia susikaupimo, stiprumo, lankstumo ir bendradarbiavimo. Šis žaidimas -  tarsi lakroso ir frisbio mišinys.

YOU.FO išradėjas - Bas Ruyssenaars. Paauglystės metais Nyderlanduose jis mėgo žaidimus lauke ir vieną kartą mesdamas šuns guminį žaislą pagavo jį ilga medine lazda. Taip žaisdamas jis pamatė, kad žaislą galima numesti gana toli. Taip po keleto metų 2010 m. Bas suprato, kad tai galima paversti smagiu ir judriu žaidimu. 

Patentuotas sportinis žaidimas pelnė keletą apdovanojimų ir yra žaidžiamas ir kaip smagus laisvalaikio praleidimo būdas, ir kaip varžybinis komandinis žaidimas. 

 

Kaip žaisti?

YOU.FO galima žaisti vienas prieš vieną arba komandomis. Laisvu stiliumi dažniausiai žaidžiama 1 prieš vieną arba 2 prieš 2, o varžybose - 3 prieš 3, 4 prieš 4 arba 5 prieš 5.

Laikykite lazdą horizontaliai su smaigaliu į viršų pečių aukštyje. Užsimokite ir meskite traukdami kairią ranką link krūtinės, o dešinają nuo savęs. Žiedas nuskries metimo kryptimi. Priešininkas žiedą mėgina sugauti lazda. Šis žaidimas žaidžiamas iki 11 taškų.

Yra keletas žaidimo variantų:

        1. Laisvu stiliumi. Kai žaidžiama vienas prieš vieną ir žiedas tiesiog mėtomas. Tikslas, kad priešininkas jo nepagautų (žiedas nukristų ant žemės). 

         2. 1 prieš 1 arba 2 prieš 2. Pasižymėkite 2 kvadratus (tai paprasta padaryti kūgeliais ar estafečių žymekliais). Kiekvienas žaidėjas (ar jų pora) žaidžia savo kvadrate. Tikslas - neišeinant iš kvadrato numesti žiedą į priešininko kvadratą (kad jis žiedo nepagautų). Žaidžiama iki 11 taškų.

 

 

         3. YOU.FO ZONE. Dinamiška komandinė žaidimo versija, kai žaidžiama 3 prieš 3, 4 prieš 4 arba 5 prieš 5. Ši žaidimo versija žaidžiama jau pažengusių ar profesionalių žaidėjų. Šiuo atveju komanda pelno taškus, kai komandos narys pagauna žiedą priešininko taškų zonoje. Jeigu žiedas nepagaunamas (nukrenta), į jį pretenduoja tas žaidėjas, kuris pirmas bakstelės lazda į žiedo vidų.

YOU.FO nėra jokių ribų, abi komandos susitaria dėl taškų zonos dydžio ir jeigu žiedas atsiduria už šių taškų ribų, žiedas paimamas ir žaidimas tęsiamas.

SVARBU! Žaidžiant šį žaidimą, su žiedu ant lazdos bėgti negalima. Pagautas žiedas iškart turi būti metamas. Su žiedu ant lazdos galima tik suktis. Žiedas gali būti metamas ar gaudomas tik su lazda.


 

 

 Nors pradžioje šis žaidimas gali skambėti kiek komplikuotai, mes garantuojame, kad bus labai labai smagu! Išbandykite ir patys tuo įsitikinkite. Juk kartais taip norisi kažko naujo ir įdomaus!