avatar

ELEKTRINIAI PASPIRTUKAI

Apgailestaujame, tačiau prekių šioje kategorijoje nėra.

Dar, atrodo, visai neseniai elektrinis paspirtukas buvo naujiena, tačiau dabar jis Lietuvoje itin populiarus. Šios priemonės ne tik puikiai tinka smagiam laisvalaikiui, bet ir palengvina kasdienybę. Tai tiesiog nepamainomas pasirinkimas tiems, kurie gyvena dideliame mieste ir nori išvengti varginančių automobilių spūsčių. Išsirinkite sau labiausiai patinkantį iš elektroninės parduotuvės Skorpionas.lt asortimento – tai greita ir paprasta.

 

Skirtingo galingumo paspirtukai – kiekvieno poreikiams

 

Vieni iš pagrindinių aspektų, lemiančių, kodėl įsigyjami vieni ar kiti elektriniai paspirtukai – kaina ir galingumas. Kataloge galima rasti skirtingų charakteristikų priemonių, todėl paprasta išsirinkti sau tinkamiausią. Bene universaliausias pasirinkimas – vidutinio galingumo el. paspirtukas.

 

Jis turi 250 W motorą ir įkrautas gali nuvažiuoti 30 km siekiantį atstumą. Taip pat čia įrengti priekinis ir galinis žibintai, leidžiantys užtikrinti kelionių saugumą net ir esant blogam matomumui. Elektrinis paspirtukas turi lengvai atlenkiamą rankeną, todėl jį patogu vežtis automobilyje.

 

Domina galingesni el. paspirtukai? Asortimente galite rasti ir jų. Vienas iš pavyzdžių – 350 W galingumo variklį turintis paspirtukas „Gofun“. Pilnai akumuliatorių įkrausite vos per 3,5–4 val. Juo galima išvystyti iki 20 km/h greitį ir įveikti iki 15° įkalnę. Tiek vidutinio, tiek didesnio galingumo elektriniai paspirtukai (kaina jie, beje, skiriasi nežymiai) vilioja patraukliu dizainu.

 

Puikus pasirinkimas ne tik smagiam laisvalaikiui

 

El. paspirtukas praverčia tiek pramogoms, tiek kelionėms į darbą ar universitetą. Galvojate, ką nuveikti šiltą vasaros vakarą? Kodėl gi neišriedėjus į parką su draugais ar šeima? Toks pasivažinėjimas – puikus būdas pasigrožėti gamta ir atsipalaiduoti. Juk „pravėdinus“ galvą nuotaika tampa dar geresnė.

 

Elektrinis paspirtukas tinka ne tik smagiam laisvalaikio praleidimui, bet ir kelionėms į darbą ar universitetą. Jei jau pavargote nuo kasdienių automobilių spūsčių, šis priemonė išties verta jūsų dėmesio. El. paspirtukai leidžia jų išvengti, todėl kelionės tikslą galima pasiekti kur kas greičiau. Esant poreikiui, priemonę tereikia suskleisti ir vežtis automobilyje. Kompaktiškas paspirtukas neužima daug vietos, todėl jį patogu laikyti bet kur namuose – net ir nedideliame kambaryje.

 

Kaip išsirinkti elektrinį paspirtuką?

 

Renkantis paspirtuką, svarbu atidžiai įvertinti tiek transporto priemonės techninius parametrus, tiek savo poreikius:

 

  • Maksimali apkrova, arba kitaipdidžiausias leistinas svoris. Vaikiški ir suaugusiems skirti elektriniai paspirtukai vizualiai gali būti labai panašūs, o leistina jų apkrova skiriasi, todėl, norint nesuklysti, itin svarbu įvertinti šį kriterijų.

 

  • Variklio galingumas ir baterijos talpa. Nuo šių parametrų priklauso paspirtuko išvystomas greitis ir įveikiamas atstumas (naudojant pilnai įkrautą bateriją).

 

  • Ratų dydis. Šis kriterijus lemia transporto priemonės pravažumą. Didesni ratai leidžia lengviau įveikti sudėtingesnius maršrutus. Tačiau svarbu įvertinti, kad juos turintis elektrinis paspirtukas dažniausiai būna didesnis ir sunkesnis.

 

  • Paspirtuko svoris ir gabaritai. Tam, kad būtų patogu ne tik važinėti, bet ir prireikus nešti transporto priemonę, ji neturėtų būti pernelyg sunki ar didelė. Be to, kompaktiški, sulankstomos konstrukcijos paspirtukai gali būti saugomi nors ir kambaryje.

 

Ieškant sau tinkamiausio varianto, rekomenduojama įvertinti ir tai, ar paspirtuke įmontuoti žibintai, iš kokios medžiagos yra pagamintas, kokios jo reguliavimo galimybės.

 

DUK

 

1. Kokio svorio žmogus gali važiuoti el. paspirtuku?

 

Tai priklauso nuo konkretaus transporto priemonės modelio. Maksimalus naudotojo svoris pateikiamas prekės aprašyme. Jis gali svyruoti nuo 40 iki 200 kg, tačiau suaugusiems skirti paspirtukai dažniausiai atlaiko iki 100–130 kg svorį.

 

2. Ar tokiu paspirtuku galima važiuoti keliu (gatve)?

 

Jei transporto priemonės galia yra mažesnė nei 1 kW (1000W), o išvystomas greitis ne didesnis nei 25 km/h, jai taikomi tokie pat reikalavimai kaip ir dviračiams.

 

Galingesni elektriniai paspirtukai privalo turėti EEC patvirtinimą. Tuomet jais galima važiuoti viešaisiais keliais visoje Europos Sąjungoje. Tiesa, tai galima daryti tik vyresniems nei 16 metų asmenims, turintiems A1, AM kategorijos vairuotojo pažymėjimą, arba nuo 18 metų ir turint A1, AM, A2, A, B ar C kategorijos vairuotojo pažymėjimą.

 

3. Nuo ko priklauso baterijos ilgaamžiškumas?

 

Tai lemia jos tipas ir priežiūra. Baterijos ilgaamžiškumas matuojamas įkrovimų ciklais (skaičiumi). Pavyzdžiui, švino rūgštinės baterijos veikimo trukmė yra maždaug 200–250 įkrovimo ciklų, o ličio – nuo 1200 iki 1800. Pastarosios yra patvaresnės ir brangesnės.

 

4. Kokio dydžio ratai yra patogiausi?

 

Optimalus pasirinkimas suaugusiajam – elektrinis paspirtukas su 8–10“ (colių) ratais. Jie užtikrina patogų važiavimą per kelio nelygumus, mažus akmenis, tačiau nėra pernelyg sunkūs ir dideli.

 

Nusibodo stovėti automobilių spūstyse ar vaikščioti pėsčiomis? Elektriniai paspirtukai (kaina priklauso nuo pasirinkto modelio) ne tik palengvina, bet ir paįvairina kasdienybę. Nepraleiskite progos tuo įsitikinti ir jūs. Elektroninėje parduotuvėje Skorpionas.lt galite išsirinkti individualiai labiausiai tinkančią ir patinkančią prekę. Turite papildomų klausimų? Kreipkitės į mūsų specialistus, atsakysime į juos ir padėsime apsispręsti.