Dviračių tipai – ką verta žinoti?

Dviratis – viena universaliausių transporto priemonių, kuria pradedama naudotis jau nuo mažų dienų. Kai kuriems tai nepamainomas kasdienių kelionių kompanionas, kitiems važiavimas juo – geriausias aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdas. Kaip jau tikriausiai žinote, dviračiai gali būti įvairių tipų. Norite apie juos sužinoti daugiau? Tai galite padaryti jau dabar.

Miesto – ekonomiški ir patogūs

Bene populiariausias variantas, kurį jau tikriausiai jau esate ne kartą pastebėję gatvėje – miesto dviratis. Jis skirtas kasdieniam naudojimui ir yra pritaikytas neilgiems atstumams įveikti. Nepaisant pavadinimo, šia transporto priemone galima naudotis tiek kaime, tiek kitoje vietovėje. Toks dviratis išsiskiria savo ekonomiškumu, patvarumu ir patogumu. Sėdynė yra pakankamai plati, paminkštinta ir žemiau už vairą. Rankenos pasvirusios vairuotojo link. Papildomai dažniausiai būna įrengta bagažinė, ant kurios galima pritvirtinti vaikišką kėdutę ar kitą reikalingą inventorių. Kai kurie miesto dviračiai turi ir priekyje pritvirtintą krepšį. Jame patogu susidėti pirkinius ir pan.

Turistiniai – ilgoms kelionėms

Kitas populiarus dviračių tipas – turistiniai. Jie pritaikyti kur kas ilgesnėms kelionėms įvairiomis kelio dangomis. Šios transporto priemonės pasižymi ypač dideliu patvarumu, taip pat yra nesudėtingai pataisomos. Įprastai jų rėmas gaminamas iš labai tvirtų medžiagų, pavyzdžiui, plieno, aliuminio lydinio. Ratai turi daug stipinų, todėl gali atlaikyti didelę apkrovą. Turistinio dviračio gale ir priekyje sumontuoti specialūs tvirtinimai bagažui. Vairas yra vidutinėje padėtyje – tam, kad būtų patogu laikyti, tačiau nesusidarytų papildomas pasipriešinimas minant. Didelis pavarų pasirinkimas leidžia pasilengvinti važiavimą į arba nuo kalno.

Sulankstomi – kompaktiškas pasitrinkimas

Sulankstomi dviračiai išsiskiria savo kompaktiškumu. Dėl šios priežasties juos itin lengva transportuoti ir saugoti, pavyzdžiui, įnešti į patalpą, vežtis viešuoju transportu, laikyti kambaryje ir pan. Esant poreikiui, tokį dviratį patogu gabenti ir automobilio bagažinėje. Sulanksčius, ten jų gali tilpti ne vienas. Todėl tai ypač geras pasirinkimas keliauti mėgstančioms šeimoms. Šių priemonių ratai įprastai yra mažesni nei miesto dviračių, sėdynė ir vairas iškelti aukščiau.

 

Kalnų (MTB) – sudėtingoms trasoms įveikti

 

Kalnų, arba kitaip – MTB (angl. Mountain Terrain Bike) dviratis pritaikytas važiavimui sudėtingomis sąlygomis: miško takais, kalnuotomis vietovėmis ir pan. Dažniausiai jis turi itin tvirtą rėmą ir amortizatorius, sugeriančius smūgius, kurie patiriami važiuojant nelygia danga. Storos padangos su grublėtu protektoriumi leidžia lengviau važiuoti žvyru, smėliu ar purvu. Kalnų dviračiai įprastai turi daug pavarų. Tai padeda dar paprasčiau įveikti kelyje iškilusias kliūtis ir prisitaikyti prie pakitusių sąlygų. Juose taip pat įrengtos efektyvios diskinės stabdymo sistemos.

Elektriniai – šiuolaikiškas sprendimas

Elektrinių dviračių populiarumas vis labiau auga. Juos itin dažnai renkasi tie, kurie ieško alternatyvos kelionėms automobiliu mieste. Šios priemonės padeda išvengti didelių transporto spūsčių, todėl reikiama vieta pasiekiama kur kas greičiau. Jų motoro galia siekia 250W–1kW ir leidžia išvystyti iki 25 km/h greitį. Elektrinius dviračius reikia minti kaip ir įprastus, tačiau variklis padeda tai daryti lengviau. Dėl šios priežasties tampa paprasčiau įveikti net ir dideles įkalnes ar kitas kliūtis. Tokie dviračiai pilnai juos įkrovus leidžia nuvažiuoti net iki 100 ar 150 km atstumą.

Elektrinių priemonių tipų pasirinkimas išties platus:

 

  • miesto,
  • sportiniai,
  • kalnų (MTB),
  • sulankstomi,
  • vaikiški.

 

Kiekvienas norintis gali įsigyti individualius poreikius labiausiai atitinkančią priemonę, kuri leistų patirti dar didesnį komfortą važiuojant.

Norite pasirūpinti malonesnėmis ir patogesnėmis kelionėmis? Plačiame el. parduotuvės Skorpionas.lt asortimente galite rasti didelį dviračių, pritaikytų skirtingiems poreikiams, pasirinkimą. Sunku apsispręsti? Drąsiai konsultuokitės – atsakysime į jums rūpimus klausimus ir pasiūlysime optimalų variantą.