Svorio metimas: kardio treniruotės ar svorių kilnojimas?

svorio metimas

Svorio metimo tema aktuali išties nemažai daliai žmonių. Vieni tuo domisi, nes nori pasirūpinti geresne sveikata, kiti – tobulesne išvaizda. Nepriklausomai nuo tikslo, ieškoma efektyviausio būdo, kaip atsikratyti nepageidaujamų kilogramų. Atsakymas daugeliu atveju labai aiškus ir paprastas – tai subalansuota mityba ir pakankamas fizinis aktyvumas, kurį padeda užtikrinti sportas. Dažnai diskutuojama, ką geriau rinktis – kardio treniruotes ar svorių kilnojimą. Tačiau ar tikrai verta ieškoti vieno sprendimo?

 

Kardio treniruočių esmė

 

Kardio treniruotės – tai skirtingo intensyvumo fizinė veikla, kurios metu aktyviai dirba visa širdies ir kraujagyslių sistema. Taip sportuojant pulsas būna pakankamai aukštas, t. y. pasiekia maždaug 70 % maksimalios vertės. Ją galima preliminariai apskaičiuoti atėmus savo metus iš 220.

 

Kardio treniruotes galima atlikti naudojantis tik savo kūno svoriu arba pasitelkiant specialią įrangą. Tam puikiai tinka tokie treniruokliai:

 

  • elipsiniai,
  • irklavimo,
  • dviračiai,
  • bėgimo takeliai.

 

Platų jų pasirinkimą galite rasti el. parduotuvės Skorpionas.lt asortimente. Peržvelkite jį ir išsirinkite individualius poreikius labiausiai atitinkančią sporto įrangą už palankią kainą!

 

Sėkmingas svorio metimas reikalauja disciplinos ir pastovumo. Siekiant geriausių rezultatų, aktyvi fizinė veikla turėtų tapti neatsiejama kasdienybės dalimi. Tačiau ką daryti tuomet, jei sportas jums labiau prievolė nei malonumas? Nusiminti neverta, nes yra daugybė skirtingų aktyvaus laisvalaikio būdų – tereikia nepatingėti paieškoti to, kuris patiktų asmeniškai jums.

 

Tai gali būti važinėjimas dviračiu, lipimas laiptais, plaukimas baseine, teniso žaidimas ar bet kokia kita intensyvaus judėjimo reikalaujanti veikla. Dažnai manoma, kad kardio treniruotės – vienas iš geriausių pasirinkimų norintiems greitai atsikratyti nereikalingų kilogramų. Tačiau ar tai išties tiesa ir vienintelis atsakymas į klausimą, kaip sėkmingai atsikratyti nereikalingų kilogramų?

 

Treniruotės su svoriais

 

Jėgos treniruočių metu dirbama su svoriais. Pagrindinis jų tikslas – sustiprinti ir išryškinti raumenis. Tam naudojamos:

 

  • štangos,
  • giros,
  • svarmenys, kitaip hanteliai,
  • jėgos maišai,
  • svorinės liemenės.

 

Skorpionas.lt asortimente galite rasti platų jėgos treniruotėms skirto inventoriaus pasirinkimą. Spauskite čia ir užsisakykite jums reikalingas prekes internetu.

 

Kilnojant svorius sudeginama daug kalorijų, be to, šis procesas tęsiasi dar kurį laiką po treniruotės. Tai lemia ne tik greitesnę medžiagų apykaitą, bet ir greitesnį riebalų deginimą. Be akivaizdžiai pastebimų pokyčių, tokių kaip ryškesni kūno raumenys, treniruotės su svoriais leidžia džiaugtis didesne jėga. Tai labai praverčia kasdienybėje, nes jūs galite lengviau pakelti sunkesnius daiktus.

 

Tyrimais įrodyta, kad jėgos treniruotės stiprina raumenis ir sausgysles. Todėl sumažėja traumų tikimybė. Su amžiumi mažėja raumenų ir kaulų masė – ypač moterims. Reguliariai užsiimant jėgos treniruotėmis didėja kaulų masė ir tankis. Dėl šios priežasties jie tampa tvirtesni, sumažėja osteoporozės rizika. Taigi sportas su svarmenimis naudingas ne tik tiems, kuriems aktualus svorio metimas, bet ir geresnė sveikata.

 

Geriausiems rezultatams – skirtingų treniruočių derinimas

 

Nepaisant to, kokios naudingos būtų jėgos ir kardio treniruotės, geriausi svorio metimo rezultatai pasiekiami jas derinant tarpusavyje. Kilnojant svarmenis efektyviai stiprinami ir ryškinami raumenys, gerinama medžiagų apykaita. Kardio treniruotės teigiamai veika širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą, padeda lavinti ištvermę ir greitį.

 

Reguliarus ir įvairus fizinis aktyvumas leidžia atsikratyti riebalų pertekliaus, taip pat – suformuoti patrauklų kūną. Viskas, ko jums reikia rezultatams pasiekti – tai aiškaus tikslo turėjimas ir pasitikėjimas savo jėgomis.

 

Domina aukštos kokybės treniruokliai sportui namuose ar kitas inventorius? Plačiame Skorpionas.lt asortimente galite rasti tai, ko jums reikia. Čia gausu tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiesiems skirtos sporto įrangos. Užsisakykite norimas prekes internetu greitai ir paprastai.