Kaip išsirinkti dviratį, atitinkantį individualius poreikius?

Dviračių pasirinkimas šiais laikais išties didžiulis, todėl asmeniškai tinkamiausio varianto paieškos gali užtrukti ilgai. Tiems, kurie nenori be reikalo gaišti laiko, rekomenduojama pasinaudoti keletu naudingų patarimų. Jie gali ne tik smarkiai palengvinti dviračio paieškas, bet ir padėti greičiau priimti sprendimą.

 

Įvertinkite, kas važinės dviračiu

 

Vienas iš pirmųjų aspektų, į kurį patariama atsižvelgti renkantis šią transporto priemonę, yra jos naudotojas. Pagal tai išskiriami tokie dviračių tipai:

 

 • Moteriški. Jų skersinis yra sumontuotas žemiau ir pasižymi lenkta forma. Todėl ant dviračio patogiau atsisėsti net ir dėvint suknelę ar sijoną. Būtent tokios pat formos skersinis būdingas daugeliui miesto dviračių.

 

 • Vyriški. Šių transporto priemonių rėmo skersinis yra horizontalus ir tęsiasi nuo sėdynės iki vairo. Jo padėtis – pakankamai aukšta. Įprastai tokio tipo dviračiai sveria daugiau, todėl yra stabilesni ir tinka daugiau sveriantiems vairuotojams.

 

 • Vaikiški. Jie yra kur kas mažesni ir lengvesni. Jei svarstote, kaip išsirinkti dviratį, tinkantį patiems mažiausiems, patariama rinktis transporto priemonę su pagalbiniais ratukais. Jie padeda išlaikyti pusiausvyrą. Dviračių dydžiai skiriasi pagal tai, kokio amžiaus vaikams jie pritaikyti.

 

Skorpionas.lt asortimente galite rasti didelį dviračių pasirinkimą. Spauskite čia ir peržiūrėkite jį.

 

Atsižvelkite į tai, kur planuojate važinėti

 

Važinėjimo sąlygos miške ir mieste labai skiriasi, todėl reikalingos ir atitinkamos transporto priemonių savybės. Atsižvelgiant į paskirtį, išskiriami šie dviračių tipai:

 

 • miesto,
 • kalnų (MTB),
 • turistiniai.

 

Daugiau apie juos galite sužinoti kitame mūsų tinklaraščio įraše, kurį rasite čia.

 

Atkreipkite dėmesį į dviračio konstrukciją

 

Ieškant atsakymų, kaip išsirinkti dviratį, vertėtų nepamiršti įvertinti jo ratų ir rėmo dydžio, taip pat medžiagos, iš kurios pastarasis yra pagamintas. Rėmo aukštis (jis pateikiamas prekės aprašyme) priklauso nuo to, kokio ūgio žmogus juo naudosis. Ši dviračio dalis gali būti gaminama iš:

 

 • Aliuminio. Ši medžiaga pasižymi lengvumu, tvirtumu ir naudotojui palankia kaina.

 

 • Plieno. Iš jo pagaminti dviračių rėmai yra sunkesni, tačiau ir tvirtesni. Taip užtikrinamas konstrukcijos patikimumas įveikiant sudėtingas kliūtis.

 

 • Anglies pluošto. Tai medžiaga, kuri yra lengvesnė už aliuminį ir tvirtesnė už plieną. Ji yra pakankamai brangi ir naudojama aukščiausios kokybės dviračiams.

 

Dviračiai, turintys 16 colių arba mažesnius ratus, dažniausiai yra skirti vaikams. 20–24 colių ratus turi jaunimui skirtos transporto priemonės. Suaugusiems skirtų dviračių ratai įprastai būna 27,5–29 colių. Jei domitės, kaip išsirinkti dviratį, naudinga žinoti ir tai, kad kuo platesnės padangos, tuo jos labiau pritaikytos bekelei. Taip užtikrinamas stabilesnis ir komfortiškesnis važiavimas.

 

Nepamirškite ir techninių aspektų

 

Tiems, kurie mėgsta sudėtingas keliones, rekomenduojama rinktis dviračius su daugiau pavarų. Jos leidžia lengviau įveikti skirtingus maršrutus. Planuojantiems važinėti mieste kuo puikiausiai tinka ir mažiau pavarų turintys dviračiai.

 

Šios transporto priemonės gali turėti skirtingų tipų stabdžius:

 

 • Būgninius. Itin patogu tai, kad jie beveik nereikalauja priežiūros ir yra pakankamai atsparūs. Tačiau laikui bėgant, nuo tokių stabdžių dėvisi ratlankiai. Be to, jie gali lemti didesnį dviračio svorį.

 

 • Diskinius. Tai patikimi ir išoriniams veiksniams atsparūs stabdžiai. Jie puikiai pritaikyti važiavimui ekstremaliomis sąlygomis. Visgi diskiniai stabdžiai reikalauja daugiau priežiūros.

 

 • V-brake. Tai paprastumu, nedideliu svoriu ir prieinama kaina pasižymintis variantas, kuris labiausiai tinka važinėjantiems nesudėtingais maršrutais.

 

Atsižvelgus į šiuos aspektus rasti atsakymą į klausimą, kaip išsirinkti dviratį, turėtų būti išties paprasčiau.

 

Pasirūpinkite patogiomis kelionėmis ir smagiu laisvalaikiu. Plačiame Skorpionas.lt asortimente gausu įvairių transporto priemonių. Dviračių dydžiai ir tipai gali būti skirtingi, todėl atidžiai įvertinkite savo poreikius ir išsirinkite tai, kas labiausiai tinka asmeniškai jums.