avatar

Kaip tinkamai sureguliuoti dviratį treniruoklį?

Galbūt neseniai įsigijote dviratį treniruoklį arba dar tik planuojate tai padaryti? Tuomet jums gali praversti informacija, kaip tinkamai jį sureguliuoti. Tik padarę tai būsite tikri, kad sportuodami nežalojate savo kūno. Taigi, kokie yra pagrindiniai dviračio treniruoklio paruošimo darbui žingsniai?

 

1. Sureguliuokite sėdynės aukštį

 

Treniruoklio sėdynės aukštis priklauso nuo jūsų ūgio ir kojų ilgio. Tam, kad tinkamai jį sureguliuotumėte, atsistokite šalia dviračio ir suraskite vietą, ties kuria išsikišęs jūsų klubakaulis. Treniruoklio sėdynė turėtų būti tokiame pat aukštyje, kaip ir kaulo išsikišimas.

 

Tuomet užlipkite ant dviračio, uždėkite kulnus ant pedalų ir ištieskite vieną koją. Jei kelis lieka šiek tiek sulenktas, sėdynė yra tinkamame aukštyje. Jei jos padėtis per žema, sukuriama nereikalinga įtampa keliams, ypač pasirinkus sunkesnį pasipriešinimą. Jei sėdynė per aukštai, norint pasiekti pedalus reikia išsitempti, todėl apkraunamos pėdos, kulkšnys ir klubai.

 

2. Pasirinkite tinkamą sėdynės padėtį

 

Antrasis dviračio treniruoklio reguliavimo etapas – patogiausios sėdynės padėties parinkimas. Ji priklauso tiek nuo jūsų ūgio, tiek nuo lankstumo, tiek nuo važiavimo būdo. Taisyklingai sėdint, kelis turėtų būti šiek tiek toliau nei pėdos centras. Taip pat svarbu per daug neatsilošti, nes tuomet sukuriama nereikalinga apkrova keliams ir juosmeniui. Todėl gali sumažėti treniruotės efektyvumas, be to, taip sėdėti tiesiog nepatogu.

 

3. Sureguliuokite vairą

 

Dviračiai treniruokliai turi ne tik reguliuojamą sėdynę, bet ir vairą. Tai leidžia pasirinkti maksimaliai patogią kūno padėtį. Aukštesnė vairo padėtis daugeliu atveju yra patogesnė. Nuleidus vairą per žemai, apkraunamas juosmuo, taip pat papildomai apkraunamas kaklas ir pečiai.

 

Mėgstantys itin intensyvias treniruotes dažniausiai renkasi žemesnę vairo padėtį, tuomet jis būna vos šiek tiek aukštesnėje padėtyje nei sėdynė. Tačiau tokia laikysena gali būti varginanti. Idealia sėdynės padėtimi laikoma ta, kuri leidžia jums patogiai jaustis ir nereikalauja perkelti daug svorio ant vairo. Taip pat svarbu įvertinti ir alkūnių padėtį – jos turėtų būti šiek tiek sulenktos.

 

4. Raskite tinkamą pedalų padėtį

 

Sportuojant ant dviračio treniruoklio ypač svarbu išlaikyti taisyklingą kojų padėtį. Kulnas turėtų išlikti tokiame pat lygyje, kaip ir priekinė pėdos dalis. Tai leidžia atsipalaiduoti pirštams ir išvengti papildomos įtampos kulkšnyse, keliuose. Taisyklingai kojų padėčiai išlaikyti, treniruotės metu patariama retkarčiais pajudinti pirštus.

 

Domina dviračiai treniruokliai sportui namuose? Skorpionas.lt asortimente galite rasti platų jų pasirikimą. Jei norite pasikonsultuoti, nedvejodami kreipkitės į mus. Esame pasiruošę atsakyti į Jus dominančius klausimus ir padėti išsirinkti asmeninius poreikius atitinkančią sporto įrangą.